Missing Consumer Key - Check Settings

Full Width

Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy Dzień Wiosny

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się powitanie wiosny. Tego dnia w kolorowych barwach uczestniczyły w wiosennych zabawach. Dzieci zamieniły się w małych kucharzy i samodzielnie wykonały wiosenną, owocową sałatkę, którą następnie z apetytem zjadły. Na dzieci czekał wiosenny eksperyment z kwiatkami w roli głównej, a także wiele kreatywnych prac manualnych.

Światowy Dzień Mózgu
Światowy Dzień Mózgu

Nasze przedszkole wzięło udział w Światowym Tygodniu Mózgu. Tego dnia dzieci obejrzały filmiki edukacyjne mające na celu zapoznanie z budową, a także funkcjami mózgu. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest mózg, do czego jest nam potrzebny, a także za co jest odpowiedzalny. Dodatkowo dzieci poznały ciekawostki dotyczące pracy mózgu. Po usystematyzowaniu wiedzy dzieci przystąpiły do wykonania oryginalnej pracy manualnej przedstawiającej mózg. Dzieci z dużym zaangażowaniem malowały kalafior farbami. Na zakończenie zajęć na naszych przedszkolaków czekało wiele ciekawych zabaw rozwijających myślenie, pamięć, koncentrację, a także sprawność ruchową. Dzieci nawlekały guziki na sznureczek, budowały z klocków, grały w grę memory, a także rozwijały sprawność ruchową podczas toru przeszkód oraz przechodzenia po linie.

Dzień Matematyki
Dzień Matematyki

Z okazji Dnia Matematyki przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia. Na naszych przedszkolaków czekało mnóstw ciekawych zabaw rozwijających logiczne myślenie.

Dzień Kobiet
Dzień Kobiet

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia nasi mali dżentelmeni przygotowali dla dziewczynek upominki oraz życzenia. Każdy chłopiec pamiętał o małej i dużej  dziewczynce dlatego też wręczyli piękne i kolorowe kwiatki swoim koleżankom i ukochanym mamusiom.

Dzień Dinozaura
Dzień Dinozaura

Wujek Franek, ciotka Laura
zobaczyli dinozaura.
Jak podnieśli krzyk
to dinozaur znikł

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Dzień dinozaura. Tego dnia na naszych przedszkolaków czekało wiele ciekawych zabaw i gier tematycznych. Dzieci rozmawiały na temat dinozaurów, oglądały książeczki tematyczne oraz wysłuchały bajki. Dzieci podążały śladami dinozaurów w zabawie przygotowanej przez nauczyciela. Na zakończenie zajęć dzieci pokolorowały swojego ulubionego dinozaura według kodu.

Bal karnawałowy i Walentynki
Bal karnawałowy i Walentynki

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Bal karnawałowo-walentynkowy. Tego dnia na naszych przedszkolaków czekało wiele ciekawych i zabawnych zabaw. Przedszkolna sala zamieniła się w roztańczoną scenę na której tańczyły nasze kochane przedszkolaki. Na zakończenie balu czekała na dzieci miła niespodzianka w postaci karnawałowej sesji z różnymi gadżetami. Tego dnia dominował dobry humor u każdego przedszkolaka.

Tłusty Czwartek
Tłusty Czwartek

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie.

Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie odbyło się  bez ich degustacji w naszym przedszkolu. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów.

Dzień Łamigłówki
Dzień Łamigłówki

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy dzień łamigłówki. Tego dnia na naszych przedszkolaków czekało wiele różnorodnych zadań rozwijających logiczne myślenie, spostrzegawczość, a także sprawność manualną. Dzieci aktywnie brały udział w zabawach przygotowanych przez nauczyciela. 

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

Dziś w przedszkolu odbyło się święto naszych kochanych Dziadków. Dzieci z obu grup przygotowały piękne przedstawienie z tej okazji. Tego dnia nie zabrakło pięknych piosenek, czułych wierszy oraz wesołych tańców. Dzieci z całego serduszka składały życzenia ukochanym dziadkom. Dla dziadków dzieci przygotowały piękne i kolorowe laurki.

Wigilia/Jasełka
Wigilia/Jasełka

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego tradycją naszego przedszkola jest przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek.  Tego dnia nasi przedszkolacy z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy i pastorałki. Radosna i ciepła atmosfera świąteczna towarzyszyła naszym przedszkolakom przez cały dzień. Na naszych przedszkolaków czekała niespodzianka w postaci Wizyty Mikołaja. Dzieci otrzymały słodkie upominki oraz prezenty. Tego dnia nie zabrakło również świątecznego obiadu.